Charakterystyka Studiów

Podyplomowe Studia Geografii dla Nauczycieli w Instytucie Geografii i Rozwoju Regionalnego Uniwersytetu Wrocławskiego kształcą słuchaczy w zakresie przygotowania merytorycznego do nauczania geografii. Program realizowany na Studiach jest oparty o obowiązujące standardy nauczania przedmiotów geograficznych. Studia zapewniają właściwe przygotowanie absolwentów studiów wyższych zawodowych lub magisterskich do nauczania tego przedmiotu (prowadzenia zajęć), zgodnie z zakresem podstawy programowej oraz kształcenia ogólnego w poszczególnych typach szkół, określonych w odrębnych przepisach.

Studia trwają 3 semestry (375 godzin)

Zasady naboru

Wolny zapis - obowiązuje kolejność zgłoszeń (studia zostaną uruchomione, gdy zgłosi się co najmniej 25 osób).

Formalności i opłaty

1. Kwestionariusz osobowy  (druk do pobrania)
  2. Kserokopia dyplomu ukończenia studiów magisterskich poświadczona notarialnie, bądź przez jednostkę przyjmującą dokumenty (na podstawie okazanego oryginału)
  3. Zaświadczenie o posiadaniu przygotowania pedagogicznego lub akt nadania stopnia awansu zawodowego (dotyczy studiów przeznaczonych dla nauczycieli)
  4. Kserokopia dowodu osobistego poświadczona notarialnie, bądź przez jednostkę przyjmującą dokumenty (na podstawie okazanego oryginału)
  5. 2 fotografie o wymiarach 35 mm x 45 mm bez nakrycia głowy, na jasnym tle, podpisane na odwrocie imieniem i nazwiskiem
  6. W przypadku studiów finansowanych z grantów: kopie innych dokumentów określonych w umowie o finansowanie studiów podyplomowych

Miejsce składania dokumentów

Podyplomowe Studia Geografii dla Nauczycieli
Instytut Geografii i Rozwoju Regionalnego UWr.
pl. Uniwersytecki 1, 50-137 Wrocław

p. 224 lub 225

Dokumenty można złożyć osobiście lub przesłać pocztą na powyższy adres. Ponieważ wymagane są dokumenty z oryginalnymi podpisami, nie będą przyjmowane przesyłki mailowe.

Koszt studiów ponoszony przez studenta wynosi 4.950,- PLN
(łącznie za 3 semestry)

Każda przyjęta osoba zawiera z kierownikiem Studiów umowę o warunkach płatności i świadczenia usług edukacyjnych (zgodnie z Zarządzeniem Rektora UWr. Nr 129/2012 z dnia 9.11.2012 r.).

Kwalifikacje/umiejętności uzyskane po ukończeniu studiów podyplomowych

Studia kwalifikacyjne - świadectwo ukończenia studiów uprawnia do nauczania geografii.

Nazwa Studiów Podyplomowych

pl. Uniwersytecki 1, 50-137 Wrocław

(071) 37 52 872, /fax (071) 34 35 184

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Kierownik Studiów

doc. dr Janusz Kida

Profil kształcenia

Przedmioty

Przedmioty nauczania

• Astronomiczne podstawy geografii
  • Geologia (dynamiczna i historyczna)
  • Kartografia i topografia
  • Geografia fizyczna (geomorfologia, hydrografia, meteorologia i klimatologia)
  • Geografia społeczno-ekonomiczna (geografia ekonomiczna, geografia ludności, geografia osadnictwa)
  • Geografia regionalna z elementami geografii kultur (Świat, Polska)
  • Gleboznawstwo i geografia gleb
  • Podstawy ochrony i kształtowania środowiska
  • Teledetekcja
  • Wykład monograficzny
  • Seminarium
  • Dydaktyka geografii (metodyka, warsztaty terenowe, geograficzne systemy informacyjne)
  • Praktyka pedagogiczna

Program kształcenia

icon pdf 24 Program kształcenia

icon pdf 24 Efekty kształcenia

icon pdf 24 Program nauczania

Zajęcia rozpoczynają się w październiku
(dokładny termin podawany jest w terminarzach dla poszczególnych edycji studiów)

icon pdf 24 Terminarz zajęć 2012-2014

icon pdf 24 Tematy prac dyplomowych (propozycje na rok akademicki 2012 / 2013 / 2014)

icon pdf 24 Studia podyplomowe/nabywanie kompetencji przez praktykanta
icon pdf 24 Sprawozdanie z hospitowanej lekcji

icon pdf 24 Informacje dotyczące warsztatów terenowych w Boszkowie (2013 r.)