Uniwersytet Wrocławski

Instytut Geografii i Rozwoju Regionalnego

Wydział Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska
Prezentacja graficzna

Instytut Geografii i Rozwoju Regionalnego

 

pl. Uniwersytecki 1,

50-137 Wrocław

 

tel. +48 71 375 22 44

fax. +48 71 343 51 84

 

sekretariat.igrr@uwr.edu.pl

Koło Naukowe Studentów Geografii im. Juliana Czyżewskiego

Aktualności

Spotkanie reaktywacyjne KNSG - 24 listopada 18 listopad 2021 22:16

Czy przesiadywałeś/aś nad mapami i atlasami, czytając je godzinami? Albo twoim konikiem od zawsze były podróże i wędrówki po każdym możliwym do spenetrowania skrawku Ziemi? A może chciałeś/aś się dowiedzieć, dlaczego twojemu dziadkowi na działce przymrozek co wiosnę uszkadzał magnolie, a temu sąsiadowi spod piątki, co ma działkę na drugim końcu miasta już nie? Nieważny powód, ważne to, że każdą z tych kwestii będziesz mógł/mogła się zająć wraz z KOŁEM NAUKOWYM STUDENTÓW GEOGRAFII. Po chwilowej przerwie wszyscy gegromaniacy znowu będą mogli połączyć siły w ciekawych projektach czy ekscytujących wyjazdach. Gorąco i aktywnie (niczym wulkan na wyspie La Palma) zapraszamy wszystkich chętnych nie tylko z Geografii, ale także z Turystyki i Gospodarki Przestrzennej.

 

NAJBLIŻSZE SPOTKANIE reaktywacyjne już 24 listopada o godzinie 19:00 w sali 336 w Gmachu Głównym, III piętro. Czekamy na Was!

O Nas

Koło Naukowe Studentów Geografii im. Juliana Czyżewskiego (KNSG) jest następcą prawnym oraz spadkobiercą tradycji i dorobku Studenckiego Koła Naukowego Geografów powstałego na Uniwersytecie Wrocławskim w roku 1945. KNSG zrzesza studentów geografii, absolwentów studiów geograficznych oraz studentów innych kierunków zainteresowanych naukami geograficznymi. Stwarza warunki umożliwiające im zdobycie wiedzy z zakresu nauk geograficznych, realizację własnych pomysłów badawczych, integrację środowiska studenckiego oraz reprezentuje ich interesy wobec władz Instytutu Geografii i Rozwoju Regionalnego i całej uczelni. KNSG swoją działalność opiera na pracy społecznej członków.

 

Patronem KNSG jest prof. dr hab. Julian Czyżewski (1890 - 1968) - Lwowianin, geograf, absolwent Uniwersytetu Jana Kazimierza (UJK) we Lwowie, uczeń E.Romera, założyciel Instytutu Geograficznego UWr i prekursor polskich badań geograficznych na Dolnym Śląsku.

Zarząd KNSG

  • Prezes KNSG: Magdalena Sawicka
  • Wiceprezes ds. ogólnych: Michał Kołodziejczak
  • Wiceprezes ds. finansowych: Monika Kmiecik
  • Sekretarz: Grzegorz Walusiak

Opiekunowie KNSG

dr Agnieszka Latocha
dr hab. Mariusz Szymanowski, prof. UWr

 

Cele działalności KNSG


 

KNSG wydaje Niezależny [Nie]Regularnik Studentów Geografii Uniwersytetu Wrocławskiego Zzagloba

 

zzagloba logo

www.knsg.uni.wroc.pl 


Adres do korespondencji:

Koło Naukowe Studentów Geografii im. Juliana Czyżewskiego Uniwersytetu Wrocławskiego
Uniwersytet Wrocławski
Instytut Geografii i Rozwoju Regionalnego
pl. Uniwersytecki 1, 50-137 Wrocław
knsg@uni.wroc.pl