Uniwersytet Wrocławski

Instytut Geografii i Rozwoju Regionalnego

Wydział Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska
Prezentacja graficzna

Instytut Geografii i Rozwoju Regionalnego

 

pl. Uniwersytecki 1,

50-137 Wrocław

 

tel. +48 71 375 22 44

fax. +48 71 343 51 84

 

sekretariat.igrr@uwr.edu.pl

Komunikaty Wrocławskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Geograficznego

 

 


 

 

Zapraszamy do lektury najnowszego numeru Czasopisma Geograficznego, zawierającego m. in. Sprawozdanie z 62. Zjazdu Polskiego Towarzystwa Geograficznego.

 


 

 

Zapraszamy do udziału w konferencji pod hasłem ZNACZENIE LEKCJI TERENOWYCH W EDUKACJI  GEOGRAFICZNEJ, która odbędzie się w dniach 30.09-2.10.2022 r. w Dobkowie na Pogórzu Kaczawskim. Konferencja jest połączona z warsztatami terenowymi, a jej organizatorami są Pracownia Dydaktyki  Geografii Instytutu Geografii i Rozwoju Regionalnego Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Wrocławski Oddział Polskiego  Towarzystwa Geograficznego.

 

Pierwszy komunikat

Formularz zgłoszeniowy

 


 
UWAGA!
Ze względów epidemiologicznych prelekcje przewidziane w semestrze zimowym roku akademickiego 2021/2022 zostają odwołane i przeniesione na semestr letni.
 
 

 


 

KONKURS FOTOGRAFICZNY
'OTWARTE KRAJOBRAZY - PIĘKNO I ZAGROŻENIA'
ROZSTRZYGNIĘTY!

 

Na konkurs napłynęło 57 prac, głównie z Wrocławia, ale także z kilkunastu innych miejscowości  w Polsce. Nagrody przyznano w dwóch kategoriach tematycznych: 1) Walory estetyczne i piękno otwartych krajobrazów, 2) Krajobrazy otwarte w zagrożeniu; oraz w trzech grupach wiekowych: 1) szkoła podstawowa, 2) szkoła średnia, 3) osoby dorosłe. Ponadto przyznano wyróżnienie specjalne.

Nagrodzonym składamy serdeczne gratulacje, a wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za zaangażowanie i nadesłanie prac.

Informacja dotycząca wystawy prac pokonkursowych będzie podana w późniejszym terminie. 

 

Lista nagrodzonych

 

 


 

 

Szanowni Państwo,

 
informujemy, że prelekcja dr Janusza Łacha zaplanowana na 19 listopada nie odbędzie się, została ona przeniesiona na semestr letni.
 
Pozdrawiamy serdecznie,
Zarząd OWr PTG
 

 
Przedstawiamy Sprawozdanie z 62. Zjazdu Polskiego Towarzystwa Geograficznego, zorganizowanego przez Oddział Wrocławski pod hasłem „Geografia – jedność w różnorodności”. Zjazd odbył się w dniach 11-12.06.2021 r. na Uniwersytecie Wrocławskim w formie on-line oraz w dniach 1-3.10.2021 r. w Dobkowie na Pogórzu Kaczawskim. Wydarzenie to było ważne ze względu na obchody 75-lecia istnienia Wrocławskiego Oddziału PTG na Uniwersytecie Wrocławskim.
 
Zachęcamy do zapoznania się z okolicznościowymi posterami:
 
Jubileusz 75-lecia pozwolił także na przygotowanie okolicznościowej publikacji, dostępnej dla każdego członka Towarzystwa. Zapraszamy po odbiór podczas naszych spotkań.
 
 

 

Przedstawiamy Apel do geografów i sympatyków geografii z dnia 12 maja 2020 r w sprawie kontynuacji prac nad wydawnictwem 'Geografowie polscy. Słownik biograficzny'.

 


 

UWAGA!

Nowy numer konta dla Wrocławskiego Oddziału PTG
89 1090 2503 0000 0001 3526 9222
Konto – Santander Bank Polska S.A. - Wrocław ul. Kuźnicza 17-19